Toyota Hilux Revo – kompletna wyprawówka.

Toyota Hilux Revo to baza na której można zbudować samochód wyprawowy o bardzo dużej autonomii z wieloma rozwiązaniami ułatwiającymi życie podczas długich wypraw.

W dzisiejszych czasach kiedy praktycznie poza „Galendą” w ofercie żadnego z producentów samochodów nie ma już prawdziwych aut terenowych wielu miłośników turystyki 4×4 chcąc zmienić samochód na nowy staje przed dylematem – co kupić? Jeśli nie chce wydać kilku stówek na Mercedesa wybór pada na pickupy. W tym przypadku tak właśnie się stało i prosto z salonu trafiła do nas Toyota Hilux Revo. Nasz klient miał w głowie gotowy „scenariusz” budowy czyli wiedział co by chciał mieć w swojej nowej wyprawówce a decyzje jak to zrobić pozostawił nam.

W Toyocie miało pojawić suche webasto do ogrzewania namiotu dachowego, zbiornik na wodę (z płynną regulacją temperatury) o pojemności ok 100l, zabudowa szufladowa z dodatkową szufladą cargo, wyciągarka ze sterowaniem z kabiny, pilotem bezprzewodowym i klasycznym pilotem przewodowym. Dodatkowo hebel elektromagnetyczny, kpl. osłon silnika, reduktora/ skrzyni begów, zbiorników paliwa i adblue. Oczywiście zawieszenie +2 i opony mt. Tzw. budka nad paką i namiot dachowy oraz dodatkowe oświetlenie też miało znaleźć się w samochodzie.

W ciekawy sposób udało nam się rozwiązać problem ogrzewania wody. Zbiornik ze stali nierdzewnej wykonaliśmy w/g indywidualnego projektu. Zdecydowaliśmy że elementem grzewczym będzie mokre webasto. Dzięki temu temperaturę ok 40C woda w zbiorniku o pojemności 92l osiąga już po niecałych 4min. Włączanie ogrzewania i sterowanie grzaniem może być realizowane z poziomu zabudowy, pilotem oraz z kabiny. Cały moduł grzewczy (zbiornik i webasto) zostało zabudowane w zabudowie szufladowej z możliwością niezależnego demontażu.

ZABUDOWA SZUFLADOWA PRZESTRZENIE TOWAROWEJ