Jeep Wrangler – zawieszenie Teraflex

Zakończyliśmy realizację bardzo ciekawego projektu. Prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce zakładamy do Jeepa Wranglera zawieszenie TERAFLEX. Jest to

produkt z najwyższej półki jakościowej jak i cenowej…..Ciekawą cechą zawieszenia jest możliwość regulacji dwóch parametrów amortyzatorów, twardości oraz szybkości reakcji. Standardowe zawieszenia terenowe zwykle zdecydowanie gorzej zachowują się na asfaltach. Dzięki rozwiązaniu TERAFLEX uzyskujemy możliwość zestrojenia zawieszenia na różne nawierzchnie i prędkości. Poza amortyzatorami kół można regulować także te same parametry w amortyzatorze skrętu. System regulacji jest tak rozwiązany że nie wymaga wizyty w warsztacie. Dzięki temu przy odrobinie wprawy możemy szybko zestroić zawieszenie do jazdy w terenie a po upojnym upalaniu w błocie zmieniamy ustawienia na asfalt i gnamy w miarę bezpiecznie do płaczących dziatek i żony w domu :).

Niestety konstrukcja amortyzatorów wymusiła demontaż snorkla RUGGED RIDGE który był zamontowany w aucie i użycie snorkla AEV.

Poniżej kilka zdjęć

PRZEDNIE AMORTYZATORY, SPRĘŻYNY ORAZ WAHACZE
AMORTYZATORY TYLNE
AMORTYZATOR SKRĘTU
PNEUMATYCZNY ODBÓJ

 

Poza zawieszeniem założyliśmy też błotniki wyglądem nawiązujące do kultowego willys’a